Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

napisz

"Nareszcie powstało miejsce, które dziecko odwiedza z wielką chęcią i radością. Radosne zajęcia i cudowne zabawki."


Anna

Przedszkole przyrodniczo-językowe

Tumirai to przedszkole prowadzone przez matkę małej dziewczynki, która poszukiwała alternatywnych metod wychowania.

To środowisko naturalne dla każdego malucha. Kameralna atmosfera sprzyjajacą rozwojowi pasji, naładowana pozytywnymi emocjami.Cennik rok przedszkolny 2014/2015* oraz 2015/2016 (dla nowo podpisywanych umów)

na cały dzień od 7 do 18 w cenie za m-c 700 złotych + 9 zł stawka dzienna wyżywienia

czesne z pakietem terapeutycznym dla dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego to 400 zł za m-c

Zniżki dla rodzeństwa!


Co uwzględnia czesne:

-zajęcia dydaktyczne metodą M. Montessorii

-zajęcia muzyczne przy fortepianie

-zajęcia sportowe

- zajęcia plastyczne

- zajęcia akrobatyczne

- język angielski codzienne

- język francuski

- eksperymenty przyrodnicze

- zabawy fundamentalne


Wyżywienie to 4 pyszne i zdrowe posiłki: śniadanie z zupą mleczną, drugie śniadanie, obiad (zupa i drugie danie), podwieczorek.

Jadłospis przygotowuje dietetyk z uwzględnieniem dziecięcych potrzeb oraz indywidualnych alergii.


Wpisowe: 300 złotych* nie dotyczy dzieci przechodzących z innych przedszkoliNumer konta:

58 1020 1042 0000 8702 0258 1627 PKO BP II oddz.

w Wołominie


Podręczniki:

  • "A ja rosnę i rosnę" dla trzylatka wydawnictwo MAC koszt 50 zł, w ksiegarni ok.60 zł
  • "Kuferek Przedszkolaka" JUKA (dla cztero i pięciolatków)koszt 80 zł, w księgarni ok.90 zł
  • Ubezpieczenie na cały rok 30 zł
  • Roczna wyprawka plastyczna 80 zł


Dziecko powinno zawsze mieć w swojej szafeczce/ łazience :

-szczotkę do zębów (podpisane)

-pastę do zębów (podpisane)

- kubek (podpisane)

-2-3 zmiany odzieży dostosowane do pogody

- czapkę przeciwsłoneczną

- buty na zmianę

- pościel- podusia i kocyk


PLAN DNIA


7.00- 8.30

Na dobry poranek w przedszkolu – praca własna z materiałem montessoriańskim, ćwiczenia poranne przy muzyce, zabawy integracyjne, konstrukcyjno-manipulacyjne, plastyczne, gry dydaktyczne. Indywidualna praca z dzieckiem. Zabawy ruchowe.
8.30 - 8.45

Przygotowanie do śniadania – czynności higieniczno-porządkowe.
8.45 - 9.00

Śniadanie. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania podczas spożywania posiłku. Czynności porządkowe i higieniczne po zakończeniu śniadania.
9.00 - 12.30

Zajęcia dydaktyczne zintegrowane - programowe,warsztaty, praca własna. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia przyrodnicze, wycieczki lub spacery.
12.30 - 12.45

Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne.
12.45 - 13.00

Obiad. Nabywanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Czynności porządkowe i higieniczne po posiłku.
13.00 - 14.00

Odpoczynek – zajęcia o charakterze wyciszającym (słuchanie muzyki relaksacyjnej, ulubionych bajek).
14.00 - 16.00

Zajęcia plastyczne,językowe, gimnastyka – zajęcia w małych zespołach, praca indywidualna (dydaktyczno-wyrównawcza oraz z dziećmi wykazującymi szczególne uzdolnienia).
16.00 - 16.30

Przygotowanie do posiłku, czynności higieniczno-porządkowe. Podwieczorek.
16.30 - 18.00

Dowolna działalność dzieci, słuchanie opowiadań, wierszy, zabawy i praca w sali lub na powietrzu. Czynności organizacyjne, rozchodzenie się dzieci

 

PRYWATNE PRZEDSZKOLE ?

Niepubliczny punkt przedszkolny Tumirai   jest wpisany do rejestru placówek oświatowych. Oznacza to, że tak jak inne przedszkola posiadamy wykwalifikowana kadrę pedagogiczną, realizujemy program edukacyjny oraz spełniamy wymagania takich instytucji  jak m.in Sanepid, Straż pożarna etc.

W naszym przedszkolu dziecko codziennie uczestniczy w zajęciach Montessorii, języka angielskiego oraz arteterapii. Inne zajęcia takie jak eksperymenty przyrodnicze, język francuski, akrobatyka, muzyka przy fortepianie, rytmika, zabawy fundamentalne, warsztaty kulinarne odbywają się w tygodniu również w ramach czesnego.

Jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców dzieci od 2, 5 roku do 6 lat. Nasze wnętrze jest dostosowane do potrzeb maluchów. Zostało stworzone wspólnie z psychologami dziecięcymi. Spełniamy wymagania określone dla punktów przedszkolnych. Zamień wielkie i zimne instytucje przedszkolne na kameralne ciepło Tumiraiu.


Nasza placówka jest  położona w pięknym otoczeniu starodrzewia. Do dyspozycji 25 przedszkolaków jest ponad 400 m2 powierzchni budynku, oraz 1500 m2 ogrodu z minizoo, własnymi grządkami i placem zabaw. Nie znajdziesz u nas równej, sztucznej gumowej nawierzchni placu zabaw. Zdaniem psychologów dziecięcych oraz ortopedów dla dziecka znacznie zdrowszy jest kontakt z nierównościami, trawą, mchem, ziemią- naturą.

Sale są wyposażone w montessoriańskie pomoce. Dzieci pracują z 77 calową tablicą interaktywną, tabletem , projektorem- tak aby praca badawcza była ciekawa i zaspakajała potrzeby pogłębiania wiedzy przez chłonny umysł dziecka.

Rodzice mają dostęp do monitoringu on-line. A nad stałą pracą systemu czuwa nasz technik, który jest do Państwa dyspozycji bezpłatnie.

W Tumiraiu wdrożono system Dzień Smyka, który jest internetową platformą kontaktu z rodzicami, elektronicznym dziennikiem, jadłospisem itd.

Nasi nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, m.in w ramach działalności Polskiego Instytutu Montessori


Pedagogika Montessori daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju fizycznego,  kulturowego oraz społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność. Przy pomocy zmysłów, dziecko przyjmuje informacje z otaczającego go świata.

W naszym przedszkolu uczymy dzieci samodzielności, nie wyręczamy dzieci we wszystkim. Według Marii Montessori istotą wychowania jest doprowadzenie dziecka do samodzielności, niezależności od dorosłych, odpowiedzialności za siebie i świat. Dzieci same przygotowują nakrycie do posiłków, pomoce dydaktyczne są łatwo dostępne dla dzieci tak, aby mogły same zadecydować z czym chcą w danym momencie pracować. Pomoc, której udzielamy naszym podopiecznym polega na doprowadzeniu do tego, aby dzieci mogły same się ubierać, nalewać sok, umyć talerzyk czy przeczytać książeczkę. Staramy się nie wyręczać dzieci, ale pokazywać im, jak mogą zrobić to samodzielnie.


Korzyści dla naszych dzieci:

kameralna grupa stwarza lepsze możliwości dla rozwoju dziecka, jego stosunków interpersonalnych, zmniejsza ryzyko zachorowania przenoszonego drogą kropelkową tj przeziębienia, grypy, świnki etc.
dogodne położenie Tumirai: blisko stacji PKP i PKS, w pobliżu centrum miasta, blisko basenu, przy głównej trasie na Warszawę.
własny ogród z pięknym starodrzewiem oraz zagroda dla minizoo- a w nim świnka wietnamska, króliczek, kozy, świnka morska. Razem z dziećmi będziemy uczyć się wrażliwości na potrzeby innych istot.
plac zabaw
Bogate wyposażenie w nowoczesne pomoce naukowe, pomoce montessoriańskie i kreatywne zabawki.
Posiadamy wytwornice baniek, projektory multimedialne, własne kamery TV- dzięki takim sprzętom zajęcia nigdy nie są nudne. A rodzice często dostają materiały pamiątkowe- filmy video, zdjęcia etc.
Zajęcia prowadzone wg pedagogiki M. Montessori.

Zajęcia dodatkowe w cenie.

Język angielski Codziennie!

 Menu pełnowartościowe slowfood tworzone na potrzeby dzieci przez dietetyka. Koszt wyżywienia 9 zł dziennie zawiera: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.
Elastyczne godziny pracy. Musisz zostać dłużej w pracy, spóżnisz się? Po prostu zadzwoń- jeśli to wyjatkowa sytuacja pomożemy
Pełen pasji i pozytywnej energii personel z doświadczeniem pedagogicznym.
Dzieci będą mały możliwość brania udziału w  medialnych projektach.
Spotkania z psychologiem dziecięcym. Tworzenie Indywidualnych Planów Rozwoju.